Menu

 • Jestem Eko! Dbam o wodę!

  Jestem Eko! Dbam o wodę!

  W roku szkolnym 2018/2019  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym realizowany jest Projekt Edukacji Ekologicznej "Jestem EKO-dbam o wodę" dofinasowany z funduszy WFOŚiGW w Łodzi w kwocie 21 387,00 zł. 

  W ramach projektu zaplanowano następujące działania:

  1. Wycieczki do: Parku Krajobrazowego "Mierzeja Wiślana", Parku Krajobrazowego "Dolina Baryczy", Załęczańskiego Parku Krajobrazowego,

  2. Warsztaty stacjonarne prowadzone we współpracy z Ośrodkiem Działań Ekologicznych "Źródła" oraz Centrum Edukacji Ekologicznej "Świat Przygód",

  3. Konkursy: szkolny konkurs na reklamę społeczną "Czysta woda prawem człowieka" , międzyszkolny konkurs fotograficzny "Woda w obiektywie", konkurs plastyczny "Piękno podwodnego świata",

  4. Warsztaty dla mieszkańców Starego Waliszewa  na temat wpływu rolnictwa na czystość wód i jej zasoby,

  5. Zajęcia przedmiotowe i z wychowawcą prowadzone w oparciu o zakupione pomoce dydaktyczne typu plansze, gry edukacyjne, puzzle, mikroskopy itp. ,

  6. Gry i zabawy ekologiczne oraz imprezy tematyczne: Dzień Wody, Quiz wodny, przedstawienie "Marzenia Pana Karpia", wodna gra terenowa, wizyta w Urzędzie Gminy Bielawy,kampania społeczna "Liczy się każda kropla", Inicjatywa # 5 litrów.

 • Informacje o podręcznikach i wyprawkach na kolejny rok szkolny

  Informacje o podręcznikach i wyprawkach na kolejny rok szkolny

  Drodzy Rodzice, przypominamy, że uczniom klas I-VIII oraz klasy III gimnazjum w pierwszych dniach września w bibliotece szkolnej zostaną wypożyczone zestawy podręczników i ćwiczeń obowiązujące w danej klasie. Jednocześnie informujemy, że rodzice we własnym zakresie kupują tylko podręczniki do nauki religii.

  Rodzice wychowanków przedszkola i odziału przedszkolnego we własnym zakresie kupują pakiety wspierające rozwój dziecka, książki do religii (odział przedszkolny) oraz tzw. wyprawki.

  Szczegółowe informacje - wykazy podręczników, wyprawki - znajdują się w zakładce INFORMACJE DLA RODZICÓW

 • Jestem EKO - Dbam o powietrze!

  Jestem EKO - Dbam o powietrze!

  W roku szkolnym 2017/2018  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym realizowany był Program Edukacji Ekologicznej "Jestem EKO-dbam o powietrze" dofinasowany z funduszy WFOŚiGW w Łodzi w kwocie 16 232,00 zł. 

  W ramach projektu przeprowadzono między innymi następujące działania:

  1. Warsztaty stacjonarne i terenowe prowadzone we współpracy z Ośrodkiem Działań Ekologicznych Źródła.

  2. Warsztaty rówieśnicze na temat smogu

  3. Warsztaty dla Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej na temat skutków spalania śmieci.

  4. Wycieczki: do Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie i do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie.

  5. Organizacja konkursów: plastycznych, wiedzowych np. "Nie wolno palić śmieci-przypominają dzieci", "Jestem przyjacielem czystego powietrza", "Razem przeciw smogowi".

  6. Organizacja uroczystości i imprez, np. Dzień Czystego Powietrza, Happening "Razem przeciw smogowi", Dzień Otwarty, Dzień Ziemi.

  7. Zajęcia przedmiotowe i z wychowawcą prowadzone w oparciu o zakupione pomoce dydaktyczne typu plansze, gry edukacyjne, puzzle, mikroskopy itp. 

   

 • Aktualności na FB

  Aktualności na FB

  Wszystkie aktualności umieszczamy na portalu Facebook. ZAPRASZAMY! https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szkolno-Przedszkolny-w-Starym-Waliszewie-1197401030367856/

 • Spotkania indywidualne z rodzicami

  Spotkania indywidualne z rodzicami

  Zapraszamy wszystkich rodziców na spotknia indywidualne z nauczycielami, które odbędą się 13 grudnia 2017 r. (tj. środa) w godzinach 16.00 - 17.00

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

   

  Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbedzie się 15 listopada 2017 r. (tj. środa) o godz. 15.00.

 • Ślubowanie i pasowanie Pierwszaków

  Ślubowanie i pasowanie Pierwszaków

  19 października jedenaścioro uczniów klasy pierwszej zostało przyjętych do braci uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Waliszewie. Do tego ważnego dnia pierwszaki przygotowywały się wraz z wychowawczynią panią Renatą Dobrogowską. W czasie występu dzieci zaprezentowały swoje umiejetności aktorskie, wokalne, taneczne. Występ wszystkim bardzo się podobał, a mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Zespołu Szkół oraz tradycyjnie zostali pasowani na ucznia. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, prezenty od rodziców oraz starszych kolegów i koleżanek z klasy III SP. Po uroczystości uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, na którym królował pyszny tort.

 • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

  Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

  18 października 2017 r. drużyna klasy II w składzie Ola Pietrzak i Bartek Walczak uczestniczyła w Finale Powiatowym XII Edycji Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i został zorganizowany przez  Komendę Powiatową Policji w Łowiczu. Dzieci pisały test z wiedzy na temat bezpiecznych zachowań i zagadnień z ruchu drogowego, a następnie pokonywały na czas  tor przeszkód. Udział w rywalizacji dostarczył dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń. Na koniec turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, maskotkę i słodki upominek. 

 • Dzień Patrona

  Dzień Patrona

  16 października obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. W tym dniu klasa II i III szkoły podstawowej przygotowała część artystyczną dotyczącą życia Jana Pawła II. Uczennice klasy II gimnazjum zaśpiewały kilka piosenek. Dodatkowo część artystyczna została wzbogacona prezentacją multimedialną, która zawierała liczne zdjęcia ukazujące życie i działalność papieża, beatyfikację i kanonizację. Tego dnia odbyło się również uroczyste przekazanie sztandaru szkoły.

 • Dzień Edukacji Narodowej... satyrycznie i antystresowo...

  Dzień Edukacji Narodowej... satyrycznie i antystresowo...

  Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszym Zespole Szkół tradycyjnie już zorganizował Samorząd Uczniowski. W przygotowanej przez gimnazjalistów części artystycznej młodzież tym razem zaprezentowała muzyczno-słowny montaż  kabaretowy, który ukazywał scenki z codziennego szkolnego życia. Uczniowie do ciepłych życzeń dołączyli własnoręcznie wykonane gniotki antystresowe. Nie zabrakło również serdeczności ze strony rodziców i organu prowadzącego. Jeszcze raz całej społeczności szkolnej życzymy sukcesów, uśmiechów, marzeń i ich spełnienia!

 • Umiemy ratować!

  Umiemy ratować!

  16 października 2017 roku nasi uczniowie kolejny raz wzięli udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcję koordynował Szkolny Klub Bezpieczeństwa. 

 • Zajęcia techniczne w pizzerii

  Zajęcia techniczne w pizzerii

  12 października uczniowie klasy II gimnazjum  w ramach zajęć technicznych wzięli udział warsztatach kulinarnych w pizzerii Peppers w Głownie. Uczniowie dowiedzieli się jak profesjonalnie wykonać pizzę. Mięli  także okazję dowiedzieć się więcej na temat pracy pizzermena, kelnera i menagera lokalu. Wszyscy byli bardzo zainteresowani omawianą tematyką. Po zakończeniu warsztatów odbyła się degustacja.

   

 • Szkolny Tydzień Dobrego Wychowania

  Szkolny Tydzień Dobrego Wychowania

  W dn. 09-13.10.2017r. w naszej szkole obchodziliśmy „Tydzień  dobrego wychowania”. Przedszkole, odział przedszkolny  i klasy I-III wykonały plakaty dotyczące zwrotów grzecznościowych pod tytułem: „ Magiczne słowa”. Najlepszą pracę wykonali uczniowie oddziału przedszkolnego. Uczniowie klas IV-VI rozwiązywali test wiedzy pod hasłem: „ABC dobrego zachowania”. Miejsce I zajęła Wiktoria Ossowska, miejsce II Ewa Gawrysiak i miejsce III Paweł Flis. Najstarsze klasy wykonały plakaty na temat: „ Mój wygląd, moje zachowanie, mój język  świadczy o mnie.” Miejsce I zajęła klasa III gimnazjum. Został zorganizowany również plebiscyt na „Mistrza dobrych manier”. W kategorii klas I-III zwyciężyli Lena Kasińska i Tomasz Golis, w kategorii klas IV-VI Gabriela Kornacka i Krystian  Danych, w klasach VII sp, II i III gimnazjum Agata Pastwa i Krzysztof Walczak. Odbył się również apel podsumowujący, podczas którego  zwycięzcy   zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami. Klasy najmłodsze zaprezentowały kilka wierszy na temat dobrego zachowania. Organizatorami tygodnia byli członkowie SK Caritas i SK PCK. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do zabawy za rok.

 • Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę

  Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę

  4  października uczestniczyliśmy  w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce  Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem „Jan Paweł II – „Idźmy naprzód z nadzieją”. Blisko 15 tysięcy uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrektorów reprezentujących wiele placówek przybyło, by podziękować Królowej Polski za opiekę.

  Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była uroczysta msza święta  o godz. 11.00. Krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II biskup radomski Henryk Tomasik przypomniał w homilii Objawienia w Fatimie i Gietrzwałdzie. Po eucharystii odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list uczestników spotkania do Ojca św. Franciszka, a także poświęcono pamiątkowe różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”.

   Podczas mszy św. na Wałach otaczających Jasnogórskie Sanktuarium wystawiono ok.  400 szkolnych pocztów sztandarowych, a wśród nich również sztandar naszej szkoły.  Jesteśmy  dumni, że patronem naszej szkoły jest Jan Paweł II.

  Zwiedziliśmy również Muzeum Produkcji Zapałek, gdzie poznaliśmy technologię produkcji, zobaczyliśmy maszyny wykorzystywane do tej pracy oraz wystawę opakowań i prace plastyczne wykonane z jednej zapałki.

 • Konkursy przedmiotowe

  Konkursy przedmiotowe

  W zakładce KONKURSY PRZEDMIOTOWE umieściliśmy link do regulaminów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkoły podstawowej i uczniow klas gimnazjalnych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursach, zgłaszają się do nauczyciela przedmiotu. Termin zgłaszania konkursowiczów mija 13 października 2017r. Przypominamy, że w konkursie biorą udział uczniowie wykazujący się uzdolnieniami w danym przedmiocie szkolnym. Zachęcamy do udziału w konkursach.

 • Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa

  Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa

  Na przełomie drugiego i trzeciego tygodnia września  zorganizowany został Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa. W trakcie jego trwania odbyły się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy dla wszystkich uczniów oraz rodziców. Zorganizowane zostały konkursy na plakat promujący bezpieczne zachowania w: szkole, domu, drodze do szkoły oraz Internecie. Starsi uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne o bezpieczeństwie oraz nagrali film pt. „Szanuj życie”. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w odblaskowej dyskotece. Organizatorami wszystkich podjętych działań w ramach tygodnia byli członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa.

 • Mobilne planetarium

  Mobilne planetarium

  26 i 27 września gościliśmy w naszej szkole mobilne planetarium "Sfera wiedzy". Tym razem pod interaktywną kopułą wzięliśmy udział w lekcji ma temat obiegu wody w przyrodzie. 

 • W kinie

  W kinie

  26 września uczniowie klasy IV i V w kinie Polonez w Skierniewicach obejrzeli polski film przygodowy pt. "Tarapaty". Fabuła filmu nie tylko trzymała w napięciu, ale również ukazywała piękno przyjaźni. 

 • Sprzątanie Świata 2017

  Sprzątanie Świata 2017

  15 września nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. Celem tej edycji było zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” - na składowisku, w lesie, czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania. W czasie akcji Szkolne Koło PCK propagowało tegoroczne przesłanie „Nie ma śmieci – są surowce”, ogłoszono zbiórkę telefonów komórkowych, które zostaną przekazane  Fundacji Nasza Ziemia oraz zachęcało do podejmowania osobistych wyzwań: np. używania własnych toreb na zakupach, segregowania odpadów domowych. W ramach akcji posprzątaliśmy teren wokół szkoły i jej najbliższe otoczenie.

 • Znamy skład zarządu SU

  Znamy skład zarządu SU

  14 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kampanie wyborcze pozwoliły poznać kandydatów i ich programy wyborcze. W drodze głosowania wyłoniono skład zarządu Samorządu Uczniowskiego, który działać będzie w roku szkolnym 2017/2018: przewodnicząca Klaudia Wrocławska (klasa VII), z-ca przewodniczącej Wiktor Pluciński (klasa III gim), skarbnik Ewa Gawrysiak (klasa VI), sekretarz Agata Pastwa (klasa III gim.) GRATULUJEMY!  I... czekamy na spełnienie obietnic wyborczych. ;)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny SRWWiO im. Jana Pawła II w Starym Waliszewie
  Stary Waliszew 20 a
  99 - 423 Bielawy
 • 46 838 25 15

Galeria zdjęć