Menu

 • Nasz sztandar na uroczyctościach patriotycznych

  Nasz sztandar na uroczyctościach patriotycznych

  10 wrzesnia nasz poczet sztandarowy wziął udział w obchodach 78. rocznicy bitwy nad Bzurą. W imieniu całej społeczności Zespołu Szkół oddał hołd żołnierzom pod pomnikiem 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Walewicach.  Poczet uczestniczył we mszy polowej i pokazie musztry kawaleryjskiej. 11 września klasa III gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w obchodach patriotycznych w Boczkach Domaradzkich. Udział w lokalnych uroczystościach stanowią cenne lekcje historii, kształtują postawy patriotyczne.

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbedzie się 13 września 2017 r. (tj. środa) o godz. 16.00.

 • Ułańskie Biegi Przełajowe w Bielawach

  Ułańskie Biegi Przełajowe w Bielawach

  9 września wzięliśmy udział w Ułańskich Biegach Przełajowych w Bielawach. W kategorii szkół podstawowych Eryk Maciszewski zajął 2 miejsce, Ania Jabłonska  2 miejsce i Krystian Jabłoński 3 miejsce. Aleksandra Benedykczak zajęła 1 miejsce, a Amelka Latosiewicz 3 miejsce w kategorii gimnazjum. W kategorii "dorośli" pobiegły mamy naszych uczniów i.... zajęły pierwsze oraz drugie miejsce. Gorąco GRATULUJEMY p. Jabłońskiej i p. Walczak.

 • Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

  Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2019 odbędzie się 4 września 2017 r. (tj. poniedziałek) o godz. 9.00. Uroczystość tradycyjnie poprzedzona będzie mszą świętą, która odprawiona zostanie w kościele parafialnym o godz. 8.00.

 • Półkolonie 2017

  Półkolonie 2017

  W dniach od 16 do 25 sierpnia dwadzieścioro wychowanków i uczniów naszego Zespołu Szkół, których rodzice są płatnikami KRUS, wzięli udział w półkolonii. W ramach wypoczynku zorganizowano wiele atrakcji dla jego uczestników. Dzieciaki odwiedziły ZOO w Borysewie, pociągiem retro dotarły z Sochaczewa do Puszczy Kampinoskiej, wzięły udział w warsztatach kulinarnych w Karczmie Bednarskiej. W czasie wyjazdu do Łodzi bawiły się na torach kręgielni, w kinie obejrzały "Auta 3". W czasie półkolonii zorganizowano dzień pomidora, przeprowadzono szereg zajęć plastycznych, zajęcia fitness. Dzieciaki miały również okazję poznać tajniki fryzjerstwa. Ostatniego dnia wraz z rodzicami bawiły się na pikniku pełnym niespodzianek. Uczestnicy półkolonii na pamiątkę wypoczynku otrzymali pluszowe podusio-owieczki.

 • Rekord "Jak nie czytam, jak czytam!"

  Rekord "Jak nie czytam, jak czytam!"

  Z przyjemnością informujemy, że wspólnie z uczniami szkół w całej Polsce pobiliśmy rekord w ogólnopolskim czytaniu w ramach akcji Jak nie czytam, jak czytam. 1 czerwca 2017 r. wspólnie czytało 459 409 osób. Podziękowanie od organizatorów można zobaczyć tutaj:48.pdf

 • Półkolonie

  Półkolonie

  W dniach od 16 do 25 sierpnia 2017 r. w naszym Zespole Szkół zorganizowane będą półkolonie dla 20 uczestników - wychowanków i uczniów naszego przedszkola i  szkoły podstawowej (dzieci płatników KRUS). Na organizację wypoczynku pozyskane zostały środki z Funduszu Składkowego KRUS. W programie liczne atrakcje, wycieczki, warsztaty zaplanowane w ramach szerzenie zasad bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia.

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

  Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

  Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23.06.2017 r. (tj. piątek) o godz. 9.00. Tradycyjnie o godz. 8.00 odprawiona będzie w kościele parafialnym msza święta. Zapraszamy! W tym dniu szkoła nie zapewnia dowozu.

 • "Nadwarciański Kampus Ekologiczny" - Zielona Szkoła gimnazjalistów

  "Nadwarciański Kampus Ekologiczny" - Zielona Szkoła gimnazjalistów

  W dniach 19 - 21 czerwca uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Zielonej Szkole w Załęczu Wielkim. W czasie pobytu w ośrodku Nadwarciański Gród realizowali program edukacyjny "Warto żyć nad Wartą". Młodzież odpoczywała na łonie przyrody, poznawała jej tajniki. Uczniowie odwiedzili Muzeum Ziemi Wieluńskiej, wzięli udział w warsztatach archeologiczno-ceramicznych, badali wodę Warty. Dużo satysfakcji i zabawy dał udział w biegu na orientację. Wspólnie bawiliśmy się na ognisku, którego gospodarzem był wiekowy dąb Włodek. Wyjazd jednogłośnie uznany został za UDANY!

 • Piknik klasy III i oddziału przedszkolnego

  Piknik klasy III i oddziału przedszkolnego

  20 czerwca dzieci z klasy trzeciej i oddziału przedszkolnego bawiły się świetnie w czasie pikniku. Uczniowie klasy trzeciej byli organizatorami piknikowych zabaw i zajęć w szkolnej altance i na boisku. Gry, zawody sportowe, pyszne ciasta, babeczki i truskawki świetnie wpływały na cudowny nastrój uczestników zabawy na świeżym powietrzu. Było to wspaniałe pożegnanie wychowawczyń z uczniami, którzy wyruszają w dalszą edukacyjną drogę.

 • Piknik Rodzinny

  Piknik Rodzinny

  3 czerwca bawiliśmy się świetnie na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Mamy, Dziecka i Taty. O godzinie 14.00 uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę dla mam. Wychowankowie oddziału przedszkolnego wystawiły "Rzepkę" Jana Brzechwy, a uczniowie klas I-III w rytmie poloneza zatańczyły skomplikowany układ figur. Po wystepach dzieci bawiły się na dmuchańcach i trampolinach. Długa kolejka ustawiała się również przy rodeo. Starsi uczniowie grali w gry zespołowe. Strażacy zaprezentowali swoje umiejętności bojowe. Uczestnicy pikniku mieli okazję obejrześ motocykle fanów jednosladów z Głowna. Na pikniku nie zabrakło kiełbasek z grila, gofrów i innych słodkości. Pogoda dopisywała tak samo jak dobry humor :)

 • Odwołanie spotkań indywidualnych z rodzicami

  Odwołanie spotkań indywidualnych z rodzicami

  Informujemy, iż z powodu obowiązkowych szkoleń nauczycieli nt. wdrożenia nowej podstawy programowej w roku szkolnym 2017/2018, zaplanowane na dzień 7 czerwca 2017 r. godz. 16.00 spotkania indywidualne z rodzicami nie odbędą się. Zainteresowani rodzice mogą spotkać się z nauczycielami w czasie długich przerw w dniach 7 - 9 czerwca 2017 r. (tj. środa - piątek).

 • Dyżur psychologa

  Dyżur psychologa

  Wszyscy zainteresowani (uczniowie, rodzice, nauczyciele) mogą skorzystać z porad psychologa, który będzie przyjmował w naszym Zespole Szkół 8 czerwca 2017 roku (tj. w czwartek) w godzinach 11.15 - 13.15. Zapraszamy!

 • Aktywny Dzień Dziecka

  Aktywny Dzień Dziecka

  1 czerwca w naszym Zespole Szkół obchodziliśmy Aktywny Dzień Dziecka. Organizatorami dnia byli uczniowie klasy II gimnazjum, którzy tego dnia dokonali podsumowania projektu edukacyjnego "Razem aktywni każdego dnia". W ramach projektu uczniowie prowadzili zajęcia ruchowe i tanechne dla najmłodszych oraz zawody sportowe w kategoriach klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VI oraz klas gimnazjalnych. Wspólne zabawy i ruch na świeżym powietrzu dał wszystkim wiele radości. Uczniowie brali udział w grach zespołowych, pokonywali tory przeszkód. Nagrodami w konkurencjach były zdrowe owoce.  

 • Tydzień Języków Obcych

  Tydzień Języków Obcych

  W maju w naszym zespole szkół odbył się Tydzień Języków Obcych. Zorganizowano różne atrakcje i konkursy, które miały na celu zmotywowanie i zachęcenie uczniów do zdobywania umiejętności językowych, ale także rozszerzenie wiedzy o aspekty kulturoznawcze krajów niemieckojęzycznych. Każda z klas gimnazjalnych przygotowała plakat na temat państw, w których niemiecki jest językiem urzędowym. Ich prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Zadaniem uczniów było też wykonanie prezentacji multimedialnych, dotyczących wybranych krajów: klasa I gimnazjum – Niemcy, klasa II gimnazjum – Austria, klasa III gimnazjum – Szwajcaria. Na szkolnym korytarzu rozwieszono napisy, na których umieszczone zostały nazwy przedmiotów w języku niemieckim, co pozwoliło poszerzyć zasób ich słownictwa. Odbył się także konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, którego pytania nawiązywały do polityki, kultury, historii, geografii, sportu oraz gospodarki Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Quiz sprawdzał również to, jak uczniowie przyswoili słówka rozmieszczone na korytarzu. W ramach tego wydarzenia podczas zajęć gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć „Najpiękniejsze Baśnie Braci Grimm” w języku niemieckim, co pozwoliło im przenieść się w świat baśni, ale także osłuchać się z językiem oraz sprawdzić nabyte podczas nauki umiejętności.

 • Już dziś serdecznie zapraszamy!!!

  Już dziś serdecznie zapraszamy!!!
 • Lekcja w gospodarstwie agroturystycznym

  Lekcja w gospodarstwie agroturystycznym

  23 maja odbyła się wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego w Konarzewie, której uczestnikami byli uczniowie klasy I i II oraz wychowankowie oddziału przedszkolnego. Dzieci wzięły udział w zajęciach „Od ziarenka do bochenka”, podczas których poznały narzędzia i maszyny służące do uprawy pola stosowane dawniej i dziś. Uczniowie rozpoznawali podstawowe zboża, młócili je cepem oraz mielili w żarnach. Wzięli również udział w pieczeniu chleba. Na zakończenie odbył się wspólny poczęstunek.  

 • Rocznica urodzin patrona i podsumowanie konkursu Szkolnego Koła Caritas

  Rocznica urodzin patrona i podsumowanie konkursu Szkolnego Koła Caritas

  19 maja podczas krótkiego apelu uczciliśmy 97. rocznicę urodzin Jana Pawła II, patrona naszej szkoły. Scenariusz pt.” Totus Tuus, Maryjo” zaprezentowali uczniowie klasy VI i I gimnazjum. Ponieważ wkrótce w naszej  parafii przeżywać będziemy Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej treść scenariusza dotyczyła obecności Maryi w życiu papieża. Tego dnia podsumowaliśmy również konkurs plastyczny pod hasłem: „Wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej”, który został zorganizowany przez SK Caritas.

  Uczniowie naszej szkoły wykonali 32 prace, różnymi technikami plastycznymi. Wyniki przedstawiają się następująco: w kategorii klas I-III miejsce pierwsze zajęła Klaudia Wieteska, drugie-Weronika Fudała, trzecie-Wiktoria Ossowska, kategorii klas IV-VI miejsce pierwsze zajęła Martyna Sędzicka, drugie Paulina Milczarek, trzecie Maja Białaszewicz. W kategorii gimnazjum miejsce pierwsze zajęła Aleksandra Olejniczak, drugie Martyna Zygmuntowicz i trzecie Jakub Golis. Nagrodę organizatora otrzymała Gabriela Kornacka uczennica klasy V. Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe a pozostali dyplomy za udział w konkursie i słodki upominek. Nagrody ufundował ksiądz proboszcz Arkadiusz Grodzicki.

 • List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

  List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

  List MEN skierowany do Rodziców naszych wychowanków i uczniów: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/list-ministra-edukacji-narodowej-do-rodzicow-2.html

 • Klasa III promuje zdrowe odżywianie

  Klasa III promuje zdrowe odżywianie
  Uczniowie klasy III szkoły podstawowej przystąpili do konkursu „Soki i musy – witaminy w SMART formie”. Konkurs jest ostatnim etapem realizacji programu, którego celem było zachęcenie do picia soków i musów. Uczniowie przygotowali plakat i komiks. Do realizacji tych prac uczniowie przebrali się w kolory symbolizujące owoce i warzywa będące składnikami soków i musów. Niektórzy uczniowie przygotowali przebranie- kartoniki soczków. Do plakatu ułożyli rymowanki. Stworzyli komiks przedstawiający realizację akcji szkolnej na temat wartości odżywczych soków i warzyw.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny SRWWiO im. Jana Pawła II w Starym Waliszewie
  Stary Waliszew 20 a
  99 - 423 Bielawy
 • 46 838 25 15

Galeria zdjęć