Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszym Zespole Szkół tradycyjnie już zorganizował Samorząd Uczniowski. W przygotowanej przez gimnazjalistów części artystycznej młodzież tym razem zaprezentowała muzyczno-słowny montaż kabaretowy, który ukazywał scenki z codziennego szkolnego życia. Uczniowie do ciepłych życzeń dołączyli własnoręcznie wykonane gniotki antystresowe. Nie zabrakło również serdeczności ze strony rodziców i organu prowadzącego. Jeszcze raz całej społeczności szkolnej życzymy sukcesów, uśmiechów, marzeń i ich spełnienia!
16 października 2017 roku nasi uczniowie kolejny raz wzięli udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcję koordynował Szkolny Klub Bezpieczeństwa.
12 października uczniowie klasy II gimnazjum w ramach zajęć technicznych wzięli udział warsztatach kulinarnych w pizzerii Peppers w Głownie. Uczniowie dowiedzieli się jak profesjonalnie wykonać pizzę. Mięli także okazję dowiedzieć się więcej na temat pracy pizzermena, kelnera i menagera lokalu. Wszyscy byli bardzo zainteresowani omawianą tematyką. Po zakończeniu warsztatów odbyła się degustacja.
W dn. 09-13.10.2017r. w naszej szkole obchodziliśmy „Tydzień dobrego wychowania”. Przedszkole, odział przedszkolny i klasy I-III wykonały plakaty dotyczące zwrotów grzecznościowych pod tytułem: „ Magiczne słowa”. Najlepszą pracę wykonali uczniowie oddziału przedszkolnego. Uczniowie klas IV-VI rozwiązywali test wiedzy pod hasłem: „ABC dobrego zachowania”. Miejsce I zajęła Wiktoria Ossowska, miejsce II Ewa Gawrysiak i miejsce III Paweł Flis. Najstarsze klasy wykonały plakaty na temat: „ Mój wygląd, moje zachowanie, mój język świadczy o mnie.” Miejsce I zajęła klasa III gimnazjum. Został zorganizowany również plebiscyt na „Mistrza dobrych manier”. W kategorii klas I-III zwyciężyli Lena Kasińska i Tomasz Golis, w kategorii klas IV-VI Gabriela Kornacka i Krystian Danych, w klasach VII sp, II i III gimnazjum Agata Pastwa i Krzysztof Walczak. Odbył się również apel podsumowujący, podczas którego zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami. Klasy najmłodsze zaprezentowały kilka wierszy na temat dobrego zachowania. Organizatorami tygodnia byli członkowie SK Caritas i SK PCK. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do zabawy za rok.
4 października uczestniczyliśmy w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem „Jan Paweł II – „Idźmy naprzód z nadzieją”. Blisko 15 tysięcy uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrektorów reprezentujących wiele placówek przybyło, by podziękować Królowej Polski za opiekę.
Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była uroczysta msza święta o godz. 11.00. Krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II biskup radomski Henryk Tomasik przypomniał w homilii Objawienia w Fatimie i Gietrzwałdzie. Po eucharystii odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list uczestników spotkania do Ojca św. Franciszka, a także poświęcono pamiątkowe różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”.
Podczas mszy św. na Wałach otaczających Jasnogórskie Sanktuarium wystawiono ok. 400 szkolnych pocztów sztandarowych, a wśród nich również sztandar naszej szkoły. Jesteśmy dumni, że patronem naszej szkoły jest Jan Paweł II.
Zwiedziliśmy również Muzeum Produkcji Zapałek, gdzie poznaliśmy technologię produkcji, zobaczyliśmy maszyny wykorzystywane do tej pracy oraz wystawę opakowań i prace plastyczne wykonane z jednej zapałki.
W zakładce KONKURSY PRZEDMIOTOWE umieściliśmy link do regulaminów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkoły podstawowej i uczniow klas gimnazjalnych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursach, zgłaszają się do nauczyciela przedmiotu. Termin zgłaszania konkursowiczów mija 13 października 2017r. Przypominamy, że w konkursie biorą udział uczniowie wykazujący się uzdolnieniami w danym przedmiocie szkolnym. Zachęcamy do udziału w konkursach.
Na przełomie drugiego i trzeciego tygodnia września zorganizowany został Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa. W trakcie jego trwania odbyły się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy dla wszystkich uczniów oraz rodziców. Zorganizowane zostały konkursy na plakat promujący bezpieczne zachowania w: szkole, domu, drodze do szkoły oraz Internecie. Starsi uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne o bezpieczeństwie oraz nagrali film pt. „Szanuj życie”. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w odblaskowej dyskotece. Organizatorami wszystkich podjętych działań w ramach tygodnia byli członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa.
26 i 27 września gościliśmy w naszej szkole mobilne planetarium "Sfera wiedzy". Tym razem pod interaktywną kopułą wzięliśmy udział w lekcji ma temat obiegu wody w przyrodzie.
26 września uczniowie klasy IV i V w kinie Polonez w Skierniewicach obejrzeli polski film przygodowy pt. "Tarapaty". Fabuła filmu nie tylko trzymała w napięciu, ale również ukazywała piękno przyjaźni.
15 września nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. Celem tej edycji było zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” - na składowisku, w lesie, czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania. W czasie akcji Szkolne Koło PCK propagowało tegoroczne przesłanie „Nie ma śmieci – są surowce”, ogłoszono zbiórkę telefonów komórkowych, które zostaną przekazane Fundacji Nasza Ziemia oraz zachęcało do podejmowania osobistych wyzwań: np. używania własnych toreb na zakupach, segregowania odpadów domowych. W ramach akcji posprzątaliśmy teren wokół szkoły i jej najbliższe otoczenie.
14 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kampanie wyborcze pozwoliły poznać kandydatów i ich programy wyborcze. W drodze głosowania wyłoniono skład zarządu Samorządu Uczniowskiego, który działać będzie w roku szkolnym 2017/2018: przewodnicząca Klaudia Wrocławska (klasa VII), z-ca przewodniczącej Wiktor Pluciński (klasa III gim), skarbnik Ewa Gawrysiak (klasa VI), sekretarz Agata Pastwa (klasa III gim.) GRATULUJEMY! I... czekamy na spełnienie obietnic wyborczych. ;)
10 wrzesnia nasz poczet sztandarowy wziął udział w obchodach 78. rocznicy bitwy nad Bzurą. W imieniu całej społeczności Zespołu Szkół oddał hołd żołnierzom pod pomnikiem 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Walewicach. Poczet uczestniczył we mszy polowej i pokazie musztry kawaleryjskiej. 11 września klasa III gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w obchodach patriotycznych w Boczkach Domaradzkich. Udział w lokalnych uroczystościach stanowią cenne lekcje historii, kształtują postawy patriotyczne.
Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbedzie się 13 września 2017 r. (tj. środa) o godz. 16.00.
9 września wzięliśmy udział w Ułańskich Biegach Przełajowych w Bielawach. W kategorii szkół podstawowych Eryk Maciszewski zajął 2 miejsce, Ania Jabłonska 2 miejsce i Krystian Jabłoński 3 miejsce. Aleksandra Benedykczak zajęła 1 miejsce, a Amelka Latosiewicz 3 miejsce w kategorii gimnazjum. W kategorii "dorośli" pobiegły mamy naszych uczniów i.... zajęły pierwsze oraz drugie miejsce. Gorąco GRATULUJEMY p. Jabłońskiej i p. Walczak.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2019 odbędzie się 4 września 2017 r. (tj. poniedziałek) o godz. 9.00. Uroczystość tradycyjnie poprzedzona będzie mszą świętą, która odprawiona zostanie w kościele parafialnym o godz. 8.00.
W dniach od 16 do 25 sierpnia dwadzieścioro wychowanków i uczniów naszego Zespołu Szkół, których rodzice są płatnikami KRUS, wzięli udział w półkolonii. W ramach wypoczynku zorganizowano wiele atrakcji dla jego uczestników. Dzieciaki odwiedziły ZOO w Borysewie, pociągiem retro dotarły z Sochaczewa do Puszczy Kampinoskiej, wzięły udział w warsztatach kulinarnych w Karczmie Bednarskiej. W czasie wyjazdu do Łodzi bawiły się na torach kręgielni, w kinie obejrzały "Auta 3". W czasie półkolonii zorganizowano dzień pomidora, przeprowadzono szereg zajęć plastycznych, zajęcia fitness. Dzieciaki miały również okazję poznać tajniki fryzjerstwa. Ostatniego dnia wraz z rodzicami bawiły się na pikniku pełnym niespodzianek. Uczestnicy półkolonii na pamiątkę wypoczynku otrzymali pluszowe podusio-owieczki.
Z przyjemnością informujemy, że wspólnie z uczniami szkół w całej Polsce pobiliśmy rekord w ogólnopolskim czytaniu w ramach akcji Jak nie czytam, jak czytam. 1 czerwca 2017 r. wspólnie czytało 459 409 osób. Podziękowanie od organizatorów można zobaczyć tutaj:48.pdf
W dniach od 16 do 25 sierpnia 2017 r. w naszym Zespole Szkół zorganizowane będą półkolonie dla 20 uczestników - wychowanków i uczniów naszego przedszkola i szkoły podstawowej (dzieci płatników KRUS). Na organizację wypoczynku pozyskane zostały środki z Funduszu Składkowego KRUS. W programie liczne atrakcje, wycieczki, warsztaty zaplanowane w ramach szerzenie zasad bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23.06.2017 r. (tj. piątek) o godz. 9.00. Tradycyjnie o godz. 8.00 odprawiona będzie w kościele parafialnym msza święta. Zapraszamy! W tym dniu szkoła nie zapewnia dowozu.
W dniach 19 - 21 czerwca uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Zielonej Szkole w Załęczu Wielkim. W czasie pobytu w ośrodku Nadwarciański Gród realizowali program edukacyjny "Warto żyć nad Wartą". Młodzież odpoczywała na łonie przyrody, poznawała jej tajniki. Uczniowie odwiedzili Muzeum Ziemi Wieluńskiej, wzięli udział w warsztatach archeologiczno-ceramicznych, badali wodę Warty. Dużo satysfakcji i zabawy dał udział w biegu na orientację. Wspólnie bawiliśmy się na ognisku, którego gospodarzem był wiekowy dąb Włodek. Wyjazd jednogłośnie uznany został za UDANY!