BIBLIOTEKA ZAPRASZA CZYTELNIKÓW CODZIENNIE W GODZ. 10.30 - 11.45

Regulamin biblioteki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym SRWWiO im. Jana Pawła II

w Starym Waliszewie

1. Postanowienia ogólne:
  1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy, rodzice i mieszkańcy najbliższej okolicy.
  2. Czytelnicy mają prawo do bezpłatnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych.
  3. Biblioteka udostępnia swoje zbiory w czasie zajęć dydaktycznych zgodnie z organizacją roku szkolnego.
  4. Czytelnik odpowiada materialnie za wypożyczone przez siebie książki.
  5. W bibliotece należy zachować ciszę i porządek.
  6. W bibliotece działa aktyw biblioteczny.
  7. Uczniom biorącym systematyczny udział w pracach biblioteki mogą być przyznane nagrody na koniec roku szkolnego.
  1. Regulamin wypożyczalni
  1. Czytelnik może wypożyczać książki wyłącznie na swoje nazwisko.
  2. Jednorazowo można wypożyczać 3 książki: lektury na okres 2 tygodni, pozostałe książki na okres 1 miesiąca
  3. W uzasadnionych przypadkach bibliotekarz może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczonych książek z podaniem terminu ich zwrotu.
  4. Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki, a wypożyczalnia nie ma na nią nowych zamówień można przynieść książkę i prosić o przesunięcie terminu zwrotu.
  5. Czytelnik może zarezerwować potrzebną mu pozycję.
  6. Korzystający z biblioteki zobowiązani są do dbałości o wypożyczone książki.
  7. Wobec czytelników przetrzymujących książki stosuje się wstrzymanie wypożyczeń, aż do momentu zwrócenia zaległych pozycji.
  8. W przypadkach zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik musi zwrócić taką samą pozycję albo inną wskazaną przez bibliotekarza.
  9. Wszystkie wypożyczone książki powinny być zwrócone 2 tygodnie przed końcem roku szkolnego.
  10. Czytelnicy opuszczający szkołę (pracownicy, uczniowie) zobowiązani są do zwrotu materiałów wypożyczonych z biblioteki.
  1. Regulamin czytelni
  1. Korzystający z czytelni wpisuje się do zeszytu odwiedzin.
  2. Przed wejściem do czytelni należy pozostawić w wyznaczonym na to miejscu teczki, książki.
  3. W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów tj. z księgozbioru podręcznego, czasopism i zbiorów wypożyczalni.
  4. Z księgozbioru podręcznego i czasopism można korzystać tylko na miejscu, nie wynosząc ich poza czytelnię.
  5. Czytelnik ma wolny dostęp do czasopism. Z księgozbioru podręcznego korzysta za pośrednictwem bibliotekarza.
  6. Przed opuszczeniem czytelni należy zwrócić czytane książki bibliotekarzowi.
  7. W czytelni obowiązuje cisza.
  8. Nie wolno w czytelni spożywać posiłków.
  9. Czytelnia jest nieczynna w czasie prowadzonych w niej zajęć dydaktycznych.

Opiekunem biblioteki jest p. Iwona Bartosiewicz