PCK

Szkolne Koło PCK jest organizacją działająca na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego SRWWiO im. Jana Pawła II w Starym Waliszewie. Koło zrzesza  40 osób. Członkami koła są uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej.

Przewodnicząca:

z-ca Przewodniczącej:

Opiekunem Szkolnego Koła PCK jest p. Renata Dobrogowska

Cele główne:
1) Kształtowanie aktywnych postaw dzieci i młodzieży, uczenie gotowości do niesienia pomocy innym, zwłaszcza ludziom chorym, starszym, kalekim.
2) Krzewienie uczuć przyjaźni do innych narodów oraz umiłowanie pokoju i gotowości działania w jego obronie.
3) Wychowanie młodzieży w kulturze zdrowotnej, wyrabianie nawyków higieniczno-sanitarnych.
4) Budzenie potrzeb w dziedzinie profilaktyki zdrowotnej oraz przygotowanie do społecznej działalności na rzecz ochrony zdrowia i zapobieganiu nieszczęśliwym wypadkom.
5) Wychowanie wśród młodzieży kadry dobrze przeszkolonych ratowników PCK, świadomych swoich obowiązków i gotowych do niesienia pomocy przedlekarskiej w różnych okolicznościach.
6) Prowadzenie stałej współpracy ze służbą zdrowia.