Pedagog Logopeda

Pedagog i logopeda

Pedagog – p. mgr Wiesława Kaluga

Konsultacje dla rodziców odbywają się w:

Poniedziałek  9.50 – 14.20

Wtorek  9.50 – 11.35

Czwartek  12.45 – 14.20

Zadania pedagoga:

• Rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych.
  • Określanie form i sposobów udzielania uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi pomocy psychologiczno-pedagogicznej, odpowiednio do rozpoznanych potrzeb.
  • Organizowanie i udzielanie różnych form pomocy dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
  • Podejmowanie działań wychowawczych i profilaktycznych wynikających z programu wychowawczego szkoły i szkolnego programu profilaktyki.
  • Wspieranie działań wychowawczych i opiekuńczych podejmowanych przez nauczycieli.
  • Planowanie i koordynowanie zadań realizowanych przez szkołę na rzecz uczniów, rodziców i nauczycieli w zakresie wyboru przez uczniów dalszego kierunku kształcenia i zawodu.
  • Działanie na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
  • Współpraca z instytucjami: ośrodki pomocy społecznej, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, policja.